Arı sütü nedir? Etkileri nedir?

8 ay önce tarafından yazılmıştır.

Arı sütü nedir?

Arı sütü, ana kraliçenin beslenmesi için işçi arılar tarafından özel imal edilir. 10-15 tane işçi arının yutak üstü salgı bezlerinden salgılanan bir madde olan arı sütünün çok özel ve kıymetli özellikleri vardır. Arı sütünün rengi beyazdır ve tadı oldukça ekşidir. Kokusu da keskindir. Suda çözülebilir. Jel kıvamındadır ve akışkandır.

7

Arı sütü, yüzlerce çiçeğin poleni, bal özü ve bal arılarının faydaları enzimlerinin bir araya gelmesi ile oluşur. Arı sütü besin değeri açısından oldukça değerli olan arı sütünün içerisinde A, C, D ve E vitaminleri ve B vitamini kompleks, fosfor, çinko, magnezyum, selenyum ve amino grup asidi gibi çok fazla mineral bulundurur.
Bu eşsiz, besin kaynağı her yaş grubu için uygundur. Günlük olarak vücudun enerjisini artırmak içinde arı sütü oldukça önemlidir. İçerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunan arı sütünün etkilerine bakalım mı?

8

Arı Sütü’nün etkileri nelerdir?

Büyüme ve gelişme çağında olan çocuklar için destekleyici besin kaynağıdır. İçerisinde buluna mineraller sayesinde çocukların sağlıklı büyümesini teşvik eder.
İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi vücudu hastalıklara karşı korur. Zararlı mikro organizmalara karşı vücudu savunur. Vücut direncini artırır. Vücuda enerji verir. Güçlü antioksidan kaynağı olup kansere ve zararlı hastalıklara karşı vücudu korumaya yardım eder.

9
Erkeklerin özel problemleri için yardımcıdır. Sperm sayısını artırır. Erkeklerde bulunan özel rahatsızlıklar için teşvik amacı ile kullanılabilir. Sperm kalitesini artırır.
Arı sütü, kan akışını düzenleyebilir. Bu sayede kalp-damar sağlığında destekleyici rol oynar. Yüksek tansiyonu düşürebilir. Damarların açılmasına etkili olabilir, damar tıkanıklığına çözüm önerisi olarak sunulabilir.
Arı sütü içeriği sayesinde hafızayı güçlendirebilir, unutkanlığı engelleyebilir. İleri zamanda görülebilecek bunama hastalığı olarak bilinen Alzheimer gibi rahatsızlıkları önleyebilir. Arı sütü uykuyu düzene sokabilir. Hamile kadınlar kullandığında bebeklerin zihinsel gelişimine faydalı olabilir.
Sindirim sistemine iyi gelebilir. Hazımsızlık, kabızlık gibi sindirim rahatsızlıkların da çözüm önerisi olarak kullanılabilir.

11
Bize bu kelimelerden ulaştınız: arı sütü polen, arı sütü faydaları, arı sütü satın al, arı sütü kullananlar, arı sütü kullanımı, arı sütü fiyatları, arı sütü kremi, arı sütü neye iyi gelir, arı sütü ekşi, arı sütü Ankara, arı sütü, arı sütü ne işe yarar,arı sütü al, arı sütü ampul, arı sütü arifoğlu, arı sütü aksu vital, arı sütü antidepresan, arı sütü alma, arı sütü alırken nelere dikkat edilmeli, arı sütü astıma iyi gelir mi, arı sütü arıdan nasıl alınır, arı sütü bal, arı sütü bal polen, arı sütü bal polen propolis karışımı, arı sütü beeo, arı sütü balparmak, arı sütü balı, arı sütü bal propolis, arı sütü besin değeri, arı sütü bi, arı sütü bal polen boy uzatır mı, arı sütü cilt, arı sütü cinsellik, arı sütü caiz mi, arı sütü cilt lekeleri, arı sütü cilde iyi gelirmi

Toplam 5 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345


canlı tv izle
canlı tv
show tv izle
atv izle
star tv izle
mobese izle
haber kanalları izle
ntv izle
habertürk canlı izle

Uyarı!... Arı sütü bir ilaç değildir. Sağlıklı yaşamın desteklenmesine yardımcı bitkisel besin takviyesidir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden web sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.Sitemap - Rss
Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?