Arı Sütü ile Saç Dökülmesinin Nedenleri

5 sene önce tarafından yazılmıştır.

Hepimizin bildiği gibi günlük dökülen 100 tel saç normal olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle aslında herkeste her gün belirli bir saç dökülmesimiktarda saç dökülmesi görülebilir. Fakat saçların aşısı incelmesi ve diplerin açılması normal değildir. Eğer kırk yaşın üstündeyseniz saç tellerinizde incelme, azalma görülebilir. Kırk yaşın üzerindeki birinin gençliğindeki kadar çok sayıda ve kalınlıkta saça sahip olması beklenemez.

Saç dökülmesinin nedenleri:

1.Fizyolojik dökülme: Buna örnek olarak doğum sonrası dökülmeyi verebiliriz. Östrojen hormununda ki azalma saç dökülmesine neden olur. Bu durum geçicidir.

2.Stres:  Stres son zamanlarda hayatımızda çok fazla kendini göstermektedir. İşten ayrılma, aileden birinin kaybı örnek verilebilir. Bu gibi durumlarda saç dökülmesi sıklıkla görülür.

3.İlaçlar: Epilepsi, doğum kontrol, tiroid gibi ilaçlar saç dökülmesine neden olabilir. Ayrıca kansızlık, böbrek yetmezliği gibi hastalıklarda saç dökülmesine neden olur.

4.Kötü beslenme: Özellikle vücudun ihtiyacı olan protein yeterli olmadığı zaman saç dökülmesi oldukça fazla görülmektedir. Proteinden zengin beslendiğinde saç dökülmesi duracaktır. Kırmızı et, balık ve yumurta protein açısından oldukça zengindir.

5.Saç stilize edici yöntemler:  Saçınızın sık sık rengini açıyor, düzenli olarak boyuyorsanız saçlarınız kırılır. Sadece bunlarda değil saç jölesi, saç spreyleri de saç tellerini kırar. Ayrıca saç kurutma makineleri, düzleştiriciler saçın kırılgan hele gelmesine neden olur.

Unutmayın; Saç kişiyi gösteren ilk etmendir. Saçlarınızın döküldüğünü gördüğünüz zaman canınız çok sıkılacaktır. Saçlarınızı kaybetmeden önce kıymetini bilin.canlı tv izle
canlı tv
show tv izle
atv izle
star tv izle
mobese izle
haber kanalları izle
ntv izle
habertürk canlı izle

Uyarı!... Arı sütü bir ilaç değildir. Sağlıklı yaşamın desteklenmesine yardımcı bitkisel besin takviyesidir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden web sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.Sitemap - Rss
Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?